Slika družine

Pričevanja

Iščemo zgodbe z zavoda na Tratah

V gradu Cmurek na Tratah, ob slovensko-avstrijski meji, od leta 2013 gradimo Muzej norosti.

Umestili smo ga v nekdanjo veliko institucijo, ki se je imenovala Zavod za duševno in živčno bolne Hrastovec - Trate in jo je država leta 2004 zaprla z zagotovilom, da bo ljudi preselila nazaj v skupnost, kjer jim bo nudila podporo za dostojno življenje.

V muzeju zbiramo gradivo, s katerim obiskovalcem pokažemo, kako je bilo videti življenje v taki ustanovi na robu države. Nekaj gradiva smo že zbrali in ga tudi predstavili na razstavi. Manjkajo nam še pričevanja ljudi, ki so v tem zavodu na Tratah živeli. Za ljudmi, ki so se leta 2004 od tu odselili, smo izgubili vse sledi. Radi bi slišali njihove zgodbe, zapisali njihove spomine in jih predstavili v muzeju kot spomin in opomin. Bralce in bralke prosimo, da nam pomagajo pri zbiranju zgodb o življenju v zavodu  na Tratah. Pišite nam na info@muzejnorosti.eu ali nas pokličete na 070 433 219

Zgodbe oz. pričevanja o življenju na Tratah zbiramo v okviru projekta Iz institucij k ljudem, ki ga financira Active Citizens Fund.

Aktuelle Ankündigungen