T.

Odlična iztočnica za zamislit. Sploh zdaj, v tem času, ko s pospešenimi koraki, prostovoljno stopamo v en taki globalni Hrastovec, v bolj prijazni obleki seveda. V imenu varnosti so rekli … No, saj je že čas da pademo, globoko, dosti nižje. Si pa vseeno po tihem želim, da še za čas zemeljskega življenja doživim težko pričakovan obrat. Ali pa vsaj moji otroci. Ok, vnuki, pa roka …. Drugače se pa vsakodnevno, na različne načine srečujemo s to jebeno institucionalizacijo-ženska v porodnišnici- ta pa mene najbolj žuli in žre in mi daje zagona. V imenu namišljene varnosti, nam je odvzeta pravica do gibanja, do svobode odločanja o lastnem telesu, informiranege (ne)pristanka, hrane, vode, uporabe stranišča, lastnega oblačila …. Seveda gre za večplasten problem, ki je nastajal desetletja. … Super ste to zrihtali in predstavili dober pogled. Pogled, ki navdihne, da si želiš pokukati izven okvirjev in te zamika, da si postaviš kakšno vprašanje več kot ponavadi. To je meni bilo bistveno.